Četba

Proč čtu?

První mou velkou zálibou je četba knih.Ty si chodím půjčovat do knihovny. Vyhledávám horory, detektivky a thrillery. To čtu, protože to miluji. Baví mě to. Je to pro mě odreagování od reality. Když čtu, soustředím se jenom na to, co právě čtu, zapomenu na okolní svět, na to, co mě trápí, na problémy, starosti, povinnosti, špatné myšlenky. Realita je někdy těžká, ošklivá, je fajn mít kam utéct, kam se schovat.
Vždycky si na pár minut, hodin někam zalézt s knížkou a přemýšlet nad něčím jiným než nad skutečností, realitou. Ponořit se do světa fantazie, žít chvíli život někoho jiného, žít životy postav, o kterých čteme. Je to jako bychom, když čteme opustili vlastní tělo a žili v těle někoho jiného. V hlavě se nám utváří příběh, představujeme si, o čem čteme, jako bychom byli ta postava, postavy.
Cítíme, co cítí ty postavy, třeba strach, modlíme se, aby nezemřela, přemýšlíme, co se asi stane. Máme svět, kam se můžeme schovat před realitou. Vždycky když znovu otevřeme knihu a pokračujeme v četbě, víme kde jsme, jako bychom tam žili, vracíme se k něčemu, co známe, pokračujeme v příběhu, jako bychom ho sami žili. Prožíváme životy jiných lidí, ne jen ten svůj.

Zpět na úvodní stránku